FAQ

Naše pitná voda je jednou z nejlepších potravin! Proč vůbec mít filtr na pitnou vodu?

V porovnání s ostatními evropskými zeměmi má Česká republika stále - relativně - dobrou pitnou vodu (na zemi s vysokými průmyslovými i zemědělskými nároky).

Kvalita pitné vody je definována „limitními hodnotami“ ve vyhlášce o pitné vodě. Ty však neznamenají, že se v naší pitné vodě nemohou nebo nesmějí vyskytovat žádné znečišťující látky.

Je pravda, že se v pitné vodě vyskytují zbytky léků, pesticidů a hormonálních kontaminantů?

Vodárny pravidelně analyzují a zveřejňují pouze průměrně „35-40“ škodlivých látek a složek. V pitné vodě však může být mnohem více škodlivin, které nejsou uvedeny nebo jsou kontrolovány jen zřídka a mají vliv na zdraví.

Mohou to být např.

  • rezidua léčiv a syntetických hormonů
  • těžké kovy, jako je olovo, arsen, kadmium, rtuť, hliník, měď
  • látky rozpuštěné ve vodě, jako je bór, azbest, chlor.
  • trihalomethany, dusičnany/nitrity, sírany, fosforečnany
  • fungicidy, herbicidy a pesticidy, jako je dioxin, atrazin,
  • radioaktivní prvky a jejich izotopy, např. radium, stroncium.
  • zbytky čisticích prostředků a změkčovadel plastů
  • Giarda lamblia (bakterie psích výkalů)
  • Mikroplasty

Klíčové slovo kvalita vody: Které látky se pravidelně zjišťují nebo testují v kohoutkové vodě?

Nejčastěji testované látky.

CFU = jednotky tvořící kolonie < 100, nesmí být zjištěny fekální bakterie (Escherichia coli (E. coli), Pseudomonas atd.), dusitany < 0,6 mg/l, dusičnany < 50 mg/l, uhličitanové tvrdosti, nekarbonátové tvrdosti.
Pravidelně se nekontroluje, protože není předepsáno: Hormony, zbytky léčiv, mikroplasty.

Není balená minerální voda nejlepším řešením pitné vody?

Mnoho lidí volí balenou nebo stolní vodu, aby se ochránili před nečistotami a kontaminanty v pitné vodě. Kupodivu však pro minerální vodu platí méně limitů než pro kohoutkovou. Koncentrace složek tak může být i vyšší. Kromě toho jsou kontroly ze strany úřadů u vrtů s minerální vodou méně časté.

Podle posudku testu provedeného v Německu společností Ökotest byl v 75 testovaných minerálních vodách zjištěn příliš vysoký obsah boru a uranu. Stiftung Warentest zjistil zbytky pesticidů a choroboplodných zárodků.

Jedním z největších problémů je však skutečnost, že se stále více konzumentů vody obrací k baleným stolním vodám nebo minerálním vodám v plastových lahvích.

Vědci již dokázali zjistit zvýšené množství hormonálně aktivních látek ve vodě balené v plastu. Další mylnou představou kupujících minerálních vod je, že věří většinou agresivní reklamě nápojového průmyslu, že minerální voda obsahuje více minerálních látek, a je tedy zdravější.

EU však příslušný zákon zrušila. V důsledku toho již minerální voda nemusí být na minerální látky nijak zvlášť bohatá. Bylo také prokázáno, že mnohé minerální vody neobsahují více minerálních látek než voda z kohoutku, která se na mnoha místech běžně používá.

Proč vlastně potřebuji vodní filtr?

Pomocí kvaltiního vodního filtru lze z vody odstranit i látky, které nemají žádné limitní hodnoty a jsou při úředních kontrolách opomíjeny. Dokonce i škodliviny, které mají limitní hodnoty, jsou často ve vodě obsaženy až do výše povolených limitních koncentrací. Například olovo nebo měď by se ve zdravé vodě z vodovodu neměly vyskytovat vůbec. Jejich koncentraci lze výrazně snížit použitím vlastního vodního filtru. Filtr je prospěšný pro vaše zdraví a vitalitu.
!!! Pokud nemáte filtr - pak je filtrem vaše tělo !!!

Může dojít ke kontaminaci filtrů pitné vody PCW?

Díky použití stříbrných sítek sterlingové kvality je prakticky nemožné, aby se filtry kontaminovaly.

Odstraňují filtry PCW také minerály?

Všechny důležité minerály, které hrají významnou roli i v chuti vody, nejsou odfiltrovány. Mění se pouze struktura vodního kamene (kalcid > argonit), což vede k výraznému snížení usazování vodního kamene. Díky tomu se sanita a baterie velmi snadno čistí.

Mohou vodní filtry PCW zadržovat také mikroplasty a/nebo nanoplasty?

Zásadně „ANO“

Přečtěte si také zprávu o aktivním uhlí a náplni Birm na těchto webových stránkách.

Obsahují filtry s aktivním uhlím obecně chemické přísady, aby byly účinnější?

Zásadně „NE“

Používají vaše filtry PCW chemikálie nebo stříbro?

Žádné chemikálie se nepoužívají. Jako filtrační média se používají pouze přírodní produkty. Stříbro se používá pouze jako materiál v pevné vázané formě.

Jak dlouho takový filtr vydrží a jak často je třeba filtr na pitnou vodu PCW vyměňovat?

Minimální životnost / kapacita filtru se určuje podle velikosti filtru a je uvedena v popisu příslušného filtru. Filtrační kapacity odpovídající filtrům jsou založeny na kvalitě vstupní vody (neupravené) podle německé „Směrnice o pitné vodě 9883EG 1998“ a maximálním množství chlóru 0,3 mg / litr.

U surové vody, která se odchyluje od „Směrnice o pitné vodě 9883EG 1998“, se může celková kapacita filtračních jednotek výrazně změnit.

Je obtížné vyměnit filtry pitné vody PCW svépomocí?

Při normálních kutilských dovednostech není instalace filtru PCW obtížná. Pokud však má být instalován přímo do přívodu pitné vody, doporučujeme zavolat odborníka. Z hlediska záruky se koncovému zákazníkovi doporučuje využít služeb autorizovaného instalatéra.

Kde se filtry PCW na pitnou vodu?

Všechny filtry PCW se vyrábějí výhradně v Německu.

Proč stříbro a k čemu se používá?

Stříbro má antibakteriální účinky. Ve velmi malém množství stříbro potlačuje růst a dokonce zabíjí mikroorganismy, jako jsou bakterie a plísně. Tento účinek má však pouze ve formě iontů stříbra, tj. nabitých atomů stříbra. Ionty blokují enzymy obsahující síru a fosfáty tím, že se naváží na buněčnou stěnu a naruší metabolismus. Nabité částice jsou také absorbovány buňkami, vážou DNA a brání rozmnožování. Proto se stříbro stále častěji používá k dezinfekci a konzervaci vody a najdeme ho také ve sterilizačních tabletách na pitnou vodu nebo k úpravě vody ke koupání v přípravcích pro péči o bazény.