O nás

Pokud nemáte filtr, pak je filtrem vaše tělo!

Je to skutečnost, se kterou se musíme vyrovnat. Mnoho chemických nečistot v naší pitné vodě zůstává nezachyceno a nevyčištěno. Dokonce ani většina běžných filtračních zařízení není schopna účinně eliminovat mnohé z těchto nebezpečných látek. Proto je důležité chránit své zdraví a odstranit možné kontaminanty z vody, kterou pijete.

Kvalita „Made in Germany“

 

Filtrační systémy Koesling

perlator-893x1024Od roku 2003 se zabýváme výzkumem a vývojem filtračních systémů na pitnou vodu. Filtry řady PCW kombinují výhody stávajících adsorpčních a absorpčních technologií, avšak bez jejich nevýhod.

 

Naše filtry efektivně zadržují a trvale deaktivují bakterie a legionellu, a zároveň brání množení bakterií uvnitř filtračního systému.

  • Jsou odfiltrovány látky způsobující zápach, jako je chlór a ozón, a také zbytky postřikových látek a léků.
  • 100 x větší vnitřní plocha než u běžných filtrů s aktivním uhlím.
  • Vysoký výkon filtru.
  • Extrémně nízké náklady na údržbu a následnou péči!
  • Jednoduchá manipulace!
  • Minimální tlaková ztráta! Průtok 300-600 l/h při tlaku 2,5-4 bar.
  • Tkané vlákno z aktivního uhlí poskytuje dokonalou soudržnost. Voda musí protéct skrz.
  • Filtry lze vyrobit pro každý požadavek na výkon!
  • Filtrační výkon až 600 m³/h.
  • Vyrobeno výhradně z vysoce kvalitních a schválených materiálů potvrzených certifikáty. Potravinářská ocel V4A, aktivní uhlí, stříbro.
  • Filtry na pitnou vodu PCW jsou vyráběny zcela bez použití plastů a syntetických materiálů!  Tím se zamezuje vzniku zbytečného plastového a syntetického odpadu.

PCW = Pure Clean Water

 

Co jste vždy chtěli vědět o pitné vodě

Pokud jde o kvalitu vody z kohoutku, názory úřadů a vědců se někdy velmi liší. Agentura pro životní prostředí chválí vodu z kohoutku jako nejpřísněji kontrolovanou potravinu a hovoří o vynikající kvalitě. Se závěrem - velmi zdravá.

Složky a povolené koncentrace jsou určeny limitními hodnotami, které jsou stanoveny ve vyhlášce o pitné vodě a nesmí být překročeny. V současné době jsou stanoveny limitní hodnoty pro přibližně 40 různých látek. Stačí ovšem tyto podmínky pro bezstarostné pití kohoutkové vody?

 

Pohled vědy a zdravého rozumu

klares_wasserMnoho vědců kritizuje kvalitu vody z kohoutku. Podle jejich názoru se ve vodě z kohoutku nachází mnoho chemických a mikrobiologických nečistot. Upozorňují, že pitná voda není bezchybná jen proto, že nejsou překročeny předepsané limitní hodnoty. Ty pouze regulují koncentraci nečistot. Navíc nejsou stanoveny limitní hodnoty pro látky, které nejsou uvedeny ve vyhlášce, ale ve vodě se mohou vyskytovat.

Růst populace, pokrok v farmaceutickém průmyslu a častější užívání hnojiv a kejdy vedou k tomu, že se do povrchových vod dostává stále více kontaminantů. Většina vodáren není na rostoucí množství znečišťujících látek vybavena a má problémy tato množství z vody vyfiltrovat. V důsledku toho se znečišťující látky mohou dostat i do pitné vody.

Kromě pesticidů jsou v současné době středem kritiky také rezidua léčiv. Účinné látky se v těle zcela nerozloží, vylučují se v nezměněné podobě, což znamená, že končí v kanalizaci a následně v čistírnách odpadních vod, kde se neodstraňují dostatečně efektivně.

Na základě našich znalostí a zkušeností se tedy nabízí otázka: Může být většina naší pitné vody skutečně tou nejlepší a zcela nezávadnou vodou? Může splňovat označení „zdravá“?

 

Vodovodní potrubí

Při hledání nečistot v pitné vodě byste měli věnovat zvláštní pozornost také domácímu vodovodnímu potrubí. Ta jsou totiž často příčinou mnoha znečištění. Toxické těžké kovy se do pitné vody dostávají prostřednictvím zastaralých trubek nebo porušených těsnění. Zároveň může být voda kontaminována olovem a to díky podobnosti zinku a olova, kdy jsou pozinkované trubky někdy kontaminovány právě olovem. A nebo z důvodu, že olovo se používalo také k pájení, takže pájené měděné trubky mohou být rovněž kontaminovány.

Zejména mrtvé potrubí (potrubí, které se používá jen zřídka nebo nikdy) může představovat riziko pro kvalitu vody, protože se v něm mohou obzvláště rychle množit zárodky a bakterie, a slouží tak jako očkovací místo pro zbytek potrubního systému.

Je minerální voda lepší?

Stále velká část obyvatel dává přednost kupované a balené vodě. Důvodů je několik:

  • Lidé milují perlivou vodu.
  • Mnoho lidí ztratilo důvěru v kvalitu vody z kohoutku dodávané místními vodárnami.
  • Chuť je často používána jako argument, proč utratit více peněz a koupit si vodu z diskontu.
  • Důležitou roli zde hraje také reklama na minerální vody.
  • Z ekonomického a ekologického hlediska vítězí voda z kohoutku na plné čáře. Pokud je to možné, měli bychom se vyhnout i balené vodě. Uhlíková stopa vody z kohoutku je nejen výrazně nižší, ale na její výrobu se nemusí používat žádné fosilní suroviny. Odpadají také náklady na balení a dopravu do supermarketů.
  • Voda z kohoutku je zkrátka z ekologického hlediska mnohem přitažlivější.

Je zdravější voda z kohoutku nebo minerální voda?

Která je bezpečnější? Mnoho lidí volí balenou nebo minerální vodu, aby se ochránili před nečistotami a kontaminanty v pitné vodě. Kupodivu však pro minerální vodu platí méně limitů než pro vodu z kohoutku. Koncentrace složek může být díky tomu vyšší. Kromě toho jsou kontroly ze strany úřadů u vrtů s minerální vodou méně časté.

Podle posudku testu provedeného společností Ökotest byl v 75 testovaných minerálních vodách zjištěn příliš vysoký obsah boru a uranu. Stiftung Warentest zjistil zbytky pesticidů a choroboplodných zárodků.

Jedním z největších problémů je však skutečnost, že se stále více konzumentů vody obrací k baleným stolním vodám nebo minerálním vodám v plastových lahvích.

Vědci již dokázali zjistit zvýšené množství hormonálně aktivních látek ve vodě balené v plastu. Další mylnou představou kupujících minerální vody je, že věří, většinou díky agresivní reklamě nápojového průmyslu, že minerální voda obsahuje více minerálních látek, a je tedy zdravější.

EU však příslušný zákon zrušila. V důsledku toho již minerální voda nemusí být na minerály nijak zvlášť bohatá. Bylo také prokázáno, že mnohé minerální vody neobsahují více minerálních látek než voda z kohoutku, která se běžně používá na mnoha místech.

Závěr - oficiálně pitná, ale ne vždy zdravá

Pokud se na vodu z kohoutku podíváte komplexně, má jasné výhody. Přesto byste neměli pít vodu z kohoutku bez rozmyslu.



V zásadě platí následující:

V ideálním případě by se voda z vodovodu, která se používá k lidské spotřebě nebo k přípravě potravin, měla pomocí kvalitního filtračního systému změnit na zdravou pitnou vodu. Tímto způsobem lze z vody odfiltrovat i látky, které nemají žádné limitní hodnoty a jsou při úředních kontrolách opomíjeny. I znečišťující látky, které mají limitní hodnoty, jsou často ve vodě obsaženy až do výše povolených limitních koncentrací. Například olovo nebo měď nebo velké množství mikrobů by ve zdravé vodě z vodovodu nemělo být obsaženo vůbec. Jejich koncentraci lze výrazně snížit použitím vlastního vodního filtru.